I Liga' 2017 - R9: Wieża POMOT Pęgów i LKS Wrzos Międzyborów awansują do Ekstraligi

[SZACHYINFO]:
fot. Chess in Chrzanow
W dniach 1-10 września w Poroninie rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach - I liga. Zawody wyłoniły zespoły awansujące do Ekstraligi. Awansowały Wieża POMOT Pegów i LKS Wrzos Międzyborów.
Gratulujemy!
Ligę opuszczają WKS Kopernik II, YMCA Warszawa, Rotmistrz Grudziądz.
Runda 1
Pierwszym liderem Wieża POMOT Pęgów, która pokonała aż 6:0 z YMCA Warszawa.
Drużyna WKS Kopernik zremisowała z Rotmistrz Grudziądz. To niespodzianka, gdyż Wrocławianie występują w lidze tylko ... w czteroosobowym składzie.
Runda 2
Wieża POMOT Pęgów i LKS Wrzos Międzyborów po II rundzie z kompletem punktów.
Niecodzienny wynik w pojedynku WKSz Kopernika z Drakonem Lublin. 2,5 : 2,5 - zabrakło przedstawicielek na szachownicy kobiecej.
Runda 3
Wieża POMOT Pęgów i LKS Wrzos Międzyborów wciąż prowadzą i zgłaszają kandydaturę do awansu.
Outsider YMCA Warszawa pokonał Rotmistrza Grudziądz 4:2
Runda 4
Wieża POMOT Pęgów remisuje 3,0 - 3,0 z Basztą MOS Żnin II. Samodzielnym liderem LKS Wrzos Międzyborów.
Runda 5
RPW Okucia Budowlane Łódź pokonują 3,5 - 2,5 Wieża POMOT Pęgów! Dość niespodziewanie Magdalena Miturova wygrywa z Joanną Majdan.

Runda 6
Podwrocławska Wisznia Mała nie dała szans swoim osłabionym sąsiadom i zdecydowanie wygrała. Dla Wrocławian jedyne zwycięstwo odniósł Filip Cukrowski, a remis - Monika Krupa. Liderem wciąż LKS Wrzos Międzyborów, który pokonał outsidera z Warszawy.

Runda 7
W najcielawszym meczu tej rundy Biały Król Wisznia Mała przegrał 2,0 - 4,0 z Wieżą POMOT Pęgów. W ciekawej obronia Grünfelda - wariancie sztokholmskim - błysnął Łukasz Budkiewicz pokonując Aleksandra Hnydiuka.
Na prowadzeniu LKS Wrzos Międzyborów, który pewnie zmierza do Ekstraligii. Jedyny punkt dla zdekompeltowanych wrocławian zdobyła Monika Krupa.

Runda 8
W partii "na szczycie" Wieża POMOT Pęgów pokonała LKS Wrzos Międzyborów. Partią. która elektryzowała sympatyków szachów, był pojedynek Joanny Majdan z Klaudią Kulon. Dzieki dobrze rozegranej końcówce przez majdan nie udało się Kulon zrealizować przewagi piona. Żaden z zawodników Wrzosu nie zdołał wygrać. Wieża liderem!
Aż trzy drużyny gonią lidera i mają teoretyczne szanse na awans.

Runda 9
Wieża POMOT Pęgów pokonała sąsiada z Wrocławia WKSz Kopernik i zajęła pierwsze miejsce w I lidze. Bardzo ciekawy pojedynek stoczyły panie. Monika Krupa pokonała czarnymi Joannę Majdan. Czy tym akcentem wicemistrzyni Polski z 1996r. wraca do profesjonalnych szachów?
LKS Wrzos Międzyborów wygrał minimalnie i powraca do Ekstraligi. Jednak ostatni mecz był niezwykle nerwowy. Porażka Marcina Tazbira sprawiła, że Rotmistrz Grudziądz miał duże szanse na remis, mimo oddania walkowera na ostatniej szachownicy.
Ligę opuszczają WKS Kopernik II, YMCA Warszawa, Rotmistrz Grudziądz.