O Złotą Iglicę: Sernecki zwycięża ... szablę zdobywa Stelmaszuk

Drukuj
Czas majówki to głównie czas odpoczynku, jednakże nie dla wszystkich. W dniach od 29.04 do 3.05 szachiści toczyli dzielne boje pod znakiem Złotej Iglicy. Turniej ten jest organizowany od 1985 roku. Pierwsze rozgrywki toczone były po nazwą: Turniej „O Złotego Konika”. W tym roku została zorganizowana 31 edycja Złotej Iglicy. Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Dubois 5 we Wrocławiu gościł 87 miłośników królewskiej gry.
WYNIKI GRUPY A:: WYNIKI GRUPY B
Grupę A oraz replikę szabli kozackiej o imieniu „Szaszka” prezesa MUKS MDK Śródmieście Wrocław wywalczył dzielnie Franciszek Sernecki. Obronił tym samym 1 numer startowy pozostawiając w tyle swoich rywali. Grupa B okazała się szczęśliwa dla Marka Burakowskiego, który uchylił zaledwie pół punktu Michałowi Demskiemu. Grupę C zdominował Jarosław Baran wypełniając tym samym normę na III kategorię. Na podium w grupie D stanął Kuba Walęga, zdobywając normę na IV kategorię.
Warto przyznać, iż Złota Iglica stanęła otworem, także dla zawodników zagranicznych wpisując się do historii jako turniej międzynarodowy. Okazja zagrania powtórzy się dopiero za rok, więc nie może Was zabraknąć! Czekamy na Was!

Klasyfikacja najsilniejszej grupy:1 SERNECKI, Franciszek