EKSTRALIGA: Znamy wszystkich medalistów!

Hetman Katowice w ostatniej rundzie zremisował i nie zdobył kompletu punktów w Ekstralidze. Wrocławska Polonia nieoczekiwania musiała walczyć o srebrny medal z Sz.S.O.N. "Zagłębie" Dąbrowa Górnicza. Utrzymanie Akademików z Gliwic decydowało o awansie do Ekstraligi.

Zdjęcie: Mistrzowie Polski - Hetman Katowice, Wrocław, 2015 (fot. Rafał Siwik)

Źródła: polonia.wroclaw.pl, ligaszachowa.pl, własne

Świeżo upieczeni mistrzowie: WOJTASZEK Radosław, NAVARA David, ARESHCHENKO Alexander , GAJEWSKI Grzegorz, SOĆKO Bartosz, MITOŃ Kamil, BULSKI Krzysztof w ostatnim "meczu przyjażni" zanotowali remis i nie zdobyli kompletu punktów w lidze.

Wrocławianie po porażce z Hetmanem musieli zmobilizować się na ostatni mecz, bo mogli stracić wicemistrzostwo, na rzecz swoich przeciwników. Jolanta Zawadzka, Daniel Sadzikowski, Wojciech Moranda i Dariusz Świercz zwyciężyli swoje pojedynki i srebrne medale trafiły do ustępującego mistrza Polski.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Igor Kovalenko, który na I szachownicy zdobył 6 punktów. Najlepszą kobietą Monika Soćko, która zakończyła zawody z wynikiem 7,5 pkt z 9 partii ( tak jak Jolanta Zawadzka, ale bezpośredni pojedynek wygrała Soćko).

Z ligi spadają dwie ostatnie drużyny: bezokularow.pl Chrobry Gniezno i KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz. Dzięki utrzymaniu Akdemików z Gliwic do Ekstraligi wejdzie KSz Miedź Legnica.

Końcowa klasyfikacja:
1. Wasko HETMAN Katowice 17 pkt.
2. Votum Polonia Wrocław 15 pkt.
3. KSz Stilon Gorzów Wlkp. 13 pkt.
4. Sz. S.O.N. Zagłębie Dąbrowa Górnicza 12 pkt.
5. Rotmistrz Grudziądz 11 pkt.
6. Baszta MOS Żnin 7 pkt.
7. Akademia Szachowa Future Processing Gliwice 7 pkt.
8. Wisła Kraków 5 pkt.
9. bezokularow.pl Chrobry Gniezno 3 pkt.
10. KSz Silesia JAS-FBK Racibórz 0 pkt.